نقطه ویرگول;

هر از گاهی از هر چیزی

هر از گاهی از هر چیزی

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۰ ثبت شده است

در نوشته قبلی درباره سرویس فونت گوگل بحث کردیم . اما در این پست می خواهیم به این نتیجه برسیم که نیاز چندانی هم به این سرویس نداریم.
در این نوشته خواهید آموخت :
- چگونه از فونت های فارسی در وب استفاده کنیم .
- آماده سازی فونت برای وب .
- نوشتن دستورات برای تمام مروگرها ( حتی IE6 ) .
۵۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ فروردين ۹۰ ، ۲۱:۳۴
مرتضی فتحی
در این آموزش ما می خواهیم کار با سرویس نسبتا جدید گوگل به نام Google font API   را  تجربه کنیم .
اگر طراح وب باشید حتما از محدودیت استفاده از فونت ( مخصوصا فارسی ) خسته شده اید . می خواهیم با هم تایپوگرافی آنلاین را کمی پر و بال دهیم .این سرویس را در یک جمله می توان آسان کننده استفاده از فونت دلخواه در وب دانست . :
۱۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ فروردين ۹۰ ، ۱۵:۵۰
مرتضی فتحی

DocBlock یک گسترش برای توضیحات نویسی سبک C++ در PHP است که با ‘/**' شروع می شود و هیشه در ابتدار هر خط یک ‘*’ قرار می گیرد. در مستند سازی DocBlock بر همه عناصر مقدم است. هر خط در DocBlock که با ‘*’ شروع نشده باشد نادیده گرفته می شود. این یک نمونه مثال برای DocBlock است:

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ فروردين ۹۰ ، ۰۹:۳۷
مرتضی فتحی
یکی از کاربران سایت درخواست این آموزش رو کرده بودند که به دلیل سادگی و کمی وقت اضافه این آموزش رو آماده کردم تا دوستانی که نیاز دارن استفاده کنن و در ضمن می تونه یه تمرین خوب باشه برای سر و کله زدن با قالب های وردپرس. امیدوارم به دردتون بخوره. در این آموزش قصد داریم مطالب مرتبط با هر پست رو به صورت لینک در زیر پست ها به نمایش بگذاریم. برای این کار باید این آگاهی رو داشته باشید که وقتی در حال دیدن یک پست هستید در واقع فایل single.php رو فراخوانی
۱۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ فروردين ۹۰ ، ۰۲:۰۷
مرتضی فتحی